АВТОР ТЕХНОЛОГІЇ


ТЕТЕРЯ АЛЕКСАНДР

Доктор Тетеря Александр, автор технології BIOTAL, є винятковою особистістю, яка принесла значний внесок у сферу науково-технічного розвитку. Народившись у місті Звенигородка, Черкаській області України, він зумів просунутися в своїй кар’єрі і отримати визнання на міжнародному рівні.

Після здобуття освіти в Українському інституті інженерів водного господарства, який тепер відомий як Національний університет водного господарства та природокористування (НУВГП), д-р Александр Тетеря вирішив спеціалізуватися у галузі каналізації. Його робота із завідування лабораторіями кафедри каналізації відзначалася високим професіоналізмом та преданістю науці.


У процесі своєї кар’єри д-р Тетеря захистив дисертацію при Київському національному університеті будівництва й архітектури. Його наукові дослідження та досягнення вплинули на розвиток сучасних технологій водопостачання та каналізації. Його інноваційна технологія BIOTAL виявилася переломною у вирішенні проблем пов’язаних з очищенням стічних вод та екологічною стійкістю.

Д-р Александр Тетеря є автором ряду публікацій у науково-технічних виданнях. Його статті та наукові праці відображають глибокі знання, дослідження та вміння привнести новаторські рішення у сферу водопостачання та каналізації.

Однак, що робить його дійсно унікальним, це його внесок у сферу біологічного очищення стічних вод. Д-р Тетеря заснував фірми в кількох країнах, включаючи Україну, Чеську Республіку, Болгарію та Об’єднані Арабські Емірати, що спеціалізуються на виробництві установок глибокої біологічної очистки стічних вод за технологією BIOTAL.


У 2002 році він став дипломантом Міжнародного Академічного Рейтингу популярності та якості “Золота Фортуна”, отримавши срібну медаль “Незалежність України” за створення та вдосконалення науково-практичних методів боротьби з забрудненням навколишнього середовища.

У наступні роки його заслуги були визнані ще більше. В 2004 році він був нагороджений відзнакою “Почесний Хрест” від Української Православної Церкви за значний внесок у розвиток України. У 2005 році він отримав золоту медаль і сертифікат “Золотого” учасника 96-го Міжнародного салону винаходів “Конкурс Лепін” у Парижі за створення системи біологічного очищення стічних вод BIOTAL.

У 2008 році його нагородили медаллю “Лідер національного бізнесу” і “Золотою Фортуною”. У 2010 році він став головою Екологічного комітету Європейської Економічної Палати Торгівлі, Комерції та Індустрії. У 2012 році його обрали дійсним членом Української технологічної академії, присвоївши йому звання академіка. У 2017 році його нагородили орденом “Золота Зірка Слави” за видатні досягнення у науково-технічній діяльності.


Його здобутки продовжилися, отримуючи золоту медаль на 34-му Міжнародному салоні винаходів, нової техніки і технологій у Женеві, а також спеціальний приз від Корейської асоціації винахідників за високий рівень технології системи біологічного очищення стічних вод BIOTAL.

Ці нагороди підкреслюють унікальність доктора Тетеря Александра як науковця, винахідника та піонера у сфері екологічної технології.