П: Якою має бути відстань від моноблочною установки до компресорної?
В: По можливості відстань має бути мінімальною, це дозволить уникнути втрат напору повітря. Якщо електрообладнання планується розміщувати в житловому будинку, то потрібно враховувати, що санітарно-захисна зона моноблочної установки BIOTAL становить 5 м. У випадку, якщо поблизу установки немає існуючої будівлі для розміщення компресорної, можна або побудувати спеціально легку конструкцію з сендвіч-панелей, або придбати бокс-рекуператор.
П: У яких випадках потрібно передбачати попередню очистку господарсько-побутових стічних вод?
В: В більшості випадків господарсько-побутові стічні води не вимагають попереднього очищення. Тим не менше, якщо планується очищати стічні води від кафе, ресторанів, готельних комплексів тощо, необхідна попередня очистка стічних вод від жирів, тобто встановлюється жировловлювач (СНі 2.04.01-85, п.15.2, 15.3). Жировловлювач необхідно передбачати ДО змішування виробничих (від мийок) стічних вод з рештою господарсько-побутовими стічними водами.
П: Як підібрати продуктивність установки для АЗС?
В: З досвіду експлуатації подібних установок рекомендуємо брати в розрахунок не тільки співробітників АЗС, а й враховувати, що клієнти також будуть користуватися санітарними приладами. Таким чином, не можна передбачати для АЗС установки продуктивність менше 3 м3/добу.
П: На якій відстані від труби подачі газу можна розміщувати установку BIOTAL?
В: Розміщення установки відносно існуючих підземних комунікацій регламентується будівельними нормами, а саме ДБН 360-92 *.
П: Як правильно підібрати насоси для відкачування очищеної води?
В: Для коректного відкачування очищеної води треба встановити насос, керуючись такими умовами: 1) Мінімальна продуктивність насосу повинна бути - Продуктивність станції /кількість циклів програми (10) Приклад: BIOTAL-50 (50 куб.м /добу) 50/10 = 5 куб.м /год При виборі насосу необхідно враховувати висоту підняття води і відстань до водоприймача. 2) Використовувати зворотний клапан, для того щоб частина відкачаний води не поверталася назад в контактний резервуар. 3) Насос повинен мати поплавець, який буде автоматично відключати насос при мінімальному рівні. 4) Рекомендуємо використовувати дублювання насосів відкачки очищеної води, оскільки вихід з ладу насосу призведе до затоплення станції або до відтоку через аварійний отвір.
П: Як визначити, скільки місця займе дренаж?
В: Для того щоб визначити це, необхідно провести геологічні вишукування на місцевості, на якій планується розміщувати дренаж. В залежності від коефіцієнта поглинання ґрунту (він визначається її типом, піщаний ґрунт здатен профільтрувати більшу кількість води на добу, ніж, наприклад, суглинок) розраховується площа, необхідна для дренажу. Проте слід мати на увазі, що якщо водоспоживання об`єкту перевищує 10 - 16 м3, слід задуматися про інший спосіб відведення води, оскільки ґрунт не в змозі профільтрувати такої кількості води. У цьому випадку можна розглянути варіант скиду у водойму - адже показники якості води на виході з установок BIOTAL дозволяють це повною мірою.
П: Як слід вчинити, якщо притік установки BIOTAL потрапляє на рівень промерзання ґрунту?
В: Якщо немає можливості подавати воду на установку BIOTAL безнапірно, слід передбачити КНС. Для моноблочних установок - це ще один залізобетонний колодязь, в якому розміщений насос. По мірі надходження стоків, насос перекачує їх на установку для обробки за технологією. Блоки автоматики навіть найменших установок припускають можливість підключення насоса подачі для того, щоб регулювати його роботу.
П: Нам необхідно придбати установку для офісного приміщення. Як підібрати потрібну продуктивність?
В: Продуктивність установки в такому разі слід розраховувати виходячи з норм СНіП 2.04.01-85 «Внутрішній водопровід і каналізація».
П: Як дізнатися, що виробничі стоки підлягають очищенню по технології BIOTAL?
В: Для цього необхідно направити до ТОВ «UKRBIOTAL» аналіз стічних вод, які передбачається очищати, крім того неодмінно вказати яке це виробництво і який спосіб утилізації води передбачений проектом.
П: Чи є якісь вимоги до підлоги компресорної для розміщення електрообладнання моноблочних установок?
В: Ми не пред`являємо ніяких особливих вимог до підлоги компресорної, так як компресори моноблочних станцій знаходяться на підставках на стіні.
П: Для станцій продуктивністю більше 8 м3/добу використовуються компресори з великою масою. Як передбачити для них фундамент?
В: Компресори на установках до 100 м3/добу можна розташовувати на кронштейнах і закріплювати на стіні тому їх вібрація мінімальна, а маса не перевищує 43 кг. Для установок більшої продуктивності потрібно передбачати невеликі фундаменти, так, щоб висота фундаменту була не менше 20 см. Цей захід обережності убезпечить компресори від потрапляння всередину води у випадку аварійного підтоплення станції.
П: Як вирішується питання вентиляції для будівлі очисних споруд?
В: Кратність обміну повітрям визначається за розрахунками видалення вологи з приміщення (СНіП 2.04.03-85, п.8.12). Зазвичай це п`ятикратний обмін повітря в годину.
П: Чи використовуються металеві скоби для облаштування залізобетонної частини?
В: У залізобетонної частини для установок «BIOTAL» не використовуються металеві скоби. Взагалі, при будівництві залізобетонної частини для наших установок слід особливу увагу приділити забезпеченню гідроізоляції, як зовнішньої, так і внутрішньої.
П: Якою має бути висота стелі в компресорній для моноблочної установки?
В: Висота стелі в компресорній повинна бути орієнтовно 2,5 м для зручності обслуговування. Наприклад, також виходячи з досвіду обслуговування установок, ми рекомендуємо розміщення блоків автоматики на строго певній висоті.
П: Якою має бути висота горловини люка для обслуговування?
В: Висота горловини люка для обслуговування станції не повинна бути більше, ніж 300 мм. Якщо потрібно більше, це обов`язково потрібно узгодити індивідуально з ТОВ «UKRBIOTAL».