Сайт більше не підтримується. Нова версія сайту доступна за посиланням new.biotal.zt.ua
Експлуатація

Установка працює автоматично і не потребує щоденного обслуговування.

Щоб уникнути засмічення приймальної камери, що може призвести до її переповнення і порушення роботи установки, категорично забороняється спускати в каналізацію грубі нерозчинні відходи (овочеві клапті, пластикові пакети, ганчір’я, а також розчини, токсичні для бактерій активного мулу, як наприклад, розчинники, фарби, велика кількість СПАР, автомобільні мастила і т.п.).

У випадку скиду на установку BIOTAL стічних вод з концентрацією жирів, яка перевищує 50 мг/л (стоки кафе, ресторанів, готелів і т.п.), необхідно встановити жировловлювач до змішування жировмісних стоків з господарсько-побутовими стічними водами (СНіП 2.04.01-85*).

Жировловлювач не входить в комплект обладнання установки BIOTAL, але може бути поставлений згідно додаткової заявки.

Для перевірки стану установки необхідно один раз в місяць:

- провірити приймальну камеру. Якщо вона заповнена грубими нечистотами, які надійшли разом зі стічними водами, їх необхідно викинути у сміття;

- відібрати мулову суміш з аераційної зони в період роботи установки в фазі аерації в скляний посуд і дати їй відстоятися на протязі 15 хвилин. Якщо осівший за цей період активний мул буде складати більше 25% від першопочаткового об’єму, то необхідно на блоці автоматичного управління Mitsubishi відкоригувати час відкачки надлишкового активного мулу згідно інструкції.

Один раз на три місяці необхідно очистити порохотягом фільтр компресора, який знаходиться під кришкою, яка знімається шляхом її підняття вгору.

Один раз на шість місяців необхідно перевірити стан електродів датчика рівнів. У випадку заростання кінців електродів потрібно зняти фіксатор датчика, вийняти електроди з води і гострим металевим предметом, наприклад ножем, очистити наліт на кінцях електродів, а потім встановити датчик рівнів на місце.

Через 2-3 роки роботи установки необхідно очищати дно першого реактора установки від піску насосом, кількість піску незначна.

Через 8-10 років роботи необхідно замінити тефлоновий поршень.

Експлуатація установки BIOTAL в зимовий період

Установка BIOTAL призначена, в основному, для очистки господарсько-побутових стічних вод, температура яких достатня для процесу біологічної очистки. Крім того, процес біологічної очистки супроводжується виділенням тепла, а повітря в компресорі, стискаючись, нагрівається, чим додатково підігріває мулову суміш в установці.

Експлуатація установок BIOTAL більшої продуктивності здійснюється згідно інструкції.